“Digitális futótűz”
Hamis, téves információk, amelyek nagyon gyorsan terjednek az interneten – mint a futótűz
A digital wildfire lényegében hamis pletyka, amely nagyon gyorsan terjed az online univerzumban, jellemzően a közösségi médián keresztül. Olyan félrevezető információ, amely hatalmas sebességgel épül be a köztudatba, a következmények pedig súlyosak, akár veszélyesek is lehetnek.
2012-ben több példa is volt a „digitális futótűz” jelenségére. Nyáron egy Twitter-felhasználó, aki orosz belügyminiszternek adta ki magát, azt twittelte, hogy a szíriai elnököt „megölték vagy megsebesítették”, és ez a kőolaj árának emelkedését okozta mindaddig, amíg a kereskedők rá nem jöttek, hogy az elnök él, és jól van.
Sokkal súlyosabb következményei lettek annak a YouTube-ra feltöltött iszlámellenes videónak, amely erőszakos tüntetésekhez és végül halálesekhez vezetett!
Ugyancsak 2012 novemberében az Egyesült Királyságban egy volt vezető politikusról terjedtek el olyan pletykák a Twitteren, hogy gyermekbántalmazásban vett részt. Végül a vádak teljesen alaptalannak bizonyultak.
Paradox módon a digital wildfire kezelésének egyik leghatékonyabb módja az, hogy ugyanazokat a közösségimédia-felületeket használjuk a dolgok tisztázására.
A digitális futótűz kifejezés kiválóan érzékelteti azt, hogy a megtévesztő információk elterjedése hasonló pusztulást hagy maga után, mint a valóságos futótűz.
További állandósult szószerkezetek is megjelentek a digital wildfire-höz kapcsolódóan, például dampen / put out the digital wildfire (elfojtja / eloltja a digitális futótüzet).
A kifejezésről további infókat ebben a cikkben olvashatsz.
akkor azt javaslom, hogy töltsd ki a szintfelmérőt itt, és utána beszéljünk a részletekről.