Túl sok információ egy problémával kapcsolatban, amely ráadásul néha helytelen, és így hátráltathatja a megoldás megtalálását (főnév, megszámlálható /noun, countable).
Melléknévként is használják, valamint megjelent főnévként az infodemiology szó, amely olyan kutatási területet jelöl, amely feltárja, hogy az egészségügyi információk és a kapcsolódó internetes keresések hogyan függenek össze a közegészséggel.
A WHO (Egészségügyi Világszervezet) igazgatója, Tedros Adhanom Ghebreyesus 2020 februárjában, egy konferencián kijelentette: „Nem csak egy járvánnyal harcolunk; infodémiával harcolunk.”
A következő hetek történései alátámasztották szavait. Az emberek nehezen válogatják ki a rájuk zúduló információ-áradatból a hiteles adatokat, amelyek segíthetnének átvészelni ezt a nehéz időszakot.
A kifejezést nem most találták ki, 2003, a SARS járvány kitörése óta van jelen az angol nyelvben.
Az information és epidemic szavakból ollózták össze.
Az epidemic (járvány) szó eredete a 17. század elejére nyúlik vissza, először melléknévként jelent meg. A főnév körülbelül száz évvel később keletkezett. A görög epi (= ‘valamin’) és a demos (= ’emberek’) kombinációjából származik. Ennek megfelelően a súlyosabb pandemic (világjárvány) a görög pan-ból eredeztethető, ennek jelentése „minden”, azaz „mindenkit érintő”.
Az information + obesity (kövérség) szavakból állították össze, és arra utal, amikor az online információk “túlzott fogyasztása” egyfajta információs-túlterhelést eredményez.
További részleteket itt találsz erről a kifejezésről.
akkor azt javaslom, hogy töltsd ki a szintfelmérőt itt, és utána beszéljünk a részletekről.